27 Eylül 2013 Cuma

İşte Ben Böyle Severim Fatih Terim'iSevme hissi çok gariptir. Duramaz hiçbir şey önünde, ne başkası, ne kendin, ne hayaletin. Çok kutsaldır ama yine de vardır bencil bir tarafı. Ne olursa olsun istersin aşık olduğun insan tarafından sevilmek. Karşılık beklemem dersin ama içten içe sen de özen gösterilmek, el üstünde tutulmak istersin. Ama tanımadığın bir insanı sevmek çok başka bir şeydir. Sadece hikayelerini duyduğun, televizyonlarda gördüğün bir insanı sevmek, anneni, babanı severmiş gibi hem de kalbinin en derinlerinden sevmek kimilerine göre belki deliliktir, kimine göre cennetlik. Yakın arkadaşlarımdan birinin (İsmail Annıkızıl) benim hakkımda güzel bir tespiti vardır. Der ki: "Cemşit sen sevme, sevince bokunu çıkarıyorsun". Anlamışsınızdır yazdıklarımdan zaten. İşte ben böyle severim Fatih Terim'i.

İki gün görmeyince heyecanla beklediğim kız arkadaşım gibi, sanki hergün evden çıkarken güle güle dediğim, eve döndüğümde halini hatırını sorduğum ailem gibidir O, benim için. Hayatımda tanışmadım, elini sıkamadım, sarılıp güç alamadım ama hayatımda en iyi tanıdığım insandır benim için. En iyi arkadaşımdır bazen; bazense en kötü zamanımda bana akıl veren, hayata tutunmamı sağlayan, kaybetmemeyi değil vazgeçmemeyi nasihat eden bir abi. Güldüğünde benim gözlerimden sevinç gözyaşları akar, üzüldüğünde benim kalbim paramparça olur. İşte ben böyle severim Fatih Terim'i.

Aslolan Galatasaray'dır her zaman ama Galatasaray'ı Galatasaray yapan Gündüz Kılıç'tır, Metin Oktay'dır, Bülent Korkmaz'dır, Fatih Terim'dir. Galatasaray'ı Galatasaray yapan örfüdür, ananeleridir. Galatasaray arkadan iş çevirenlerin, dedikodu yapanların, kendini mükemmel sananların, hükmedenlerin, hükmedebileceğini zannedenlerin takımı değildir, olmamıştır olmayacaktır. İşte bu yüzden Davut'un Goliath'a karşı durduğu gibi durur, kim çıkarsa çıksın karşımıza korurum emanetimizi, üzemem bizi sevenleri de bize güvenenleri de. İŞTE BEN BÖYLE SEVERİM GALATASARAY'I VE FATİH TERİM'İ.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder