8 Haziran 2010 Salı

HINCAL U"Ç"UÇ

Hıncal Uluç'u oldum olası sevmem. Bana göre ne futboldan anlar, ne de konuştuğu onca konudan. Herşeyden biraz bilir ama herşeyi çok bildiğini zanneder. Klasik bir kuyuya taş atan modeli vardır. Ülkemizde saçma yorum yaparak prim yapıldığı için bu gibi adamlar para kazanırlar. İşin kötüsü bunun gibi insanları taklit edenler bile yabancı dil öğrenmiş, üniversite okumuş, sabahın köründe işine giden insanlardan çok daha fazla para kazanır. Hıncal Uluç ve onun ekürilerinin Ttk yaptıkları bilmedikleri konu hakkında konuşmaktır, çünkü nasıl olsa Türkiye'nin %90'ı da konuyu bilmemektedir.Hıncal Uluç'un bugünkü yazısında, okudukça okuyasımın geldiği iki tane muhteşem bölüm var:

1) "Yiğit Şardan, ben gayet yakından biliyorum, tribünleri de yöneten bir güç Galatasaray'da ve liseli. Adnan Polat'a hem tribünden hem liseden destek sağlama gücüne sahip biri."

Yiğit Şardan orta okula kadar Galatasaray lisesinde okumuş, lisede Robert Kolej'e geçip oradan mezun olmuş bir kişidir. Sırf bu yüzden Galatasray Liselilerin çoğu Yiğit Şardan'dan nefret eder. Üstüne üstlük Yiğit Şardan'ın, Galatasaray'ın halka açılması hakkındaki fikirleri herkes tarafından çok iyi bilinir. Yani Yiğit Şardan başlı başına liseli oylarını, rakip tarafa yönlendirmeye yetecek bir isimdir.

2) "Bu yolda da önünde gördüğü bir tek engel var: Haldun Üstünel. O da liseli. Haldun Üstünel'i temizlemek, aradan çıkartmak amacında."

Haldun Üstünel lise 2'ye kadar Saint-Benoit Fransız lisesinde okumuş, lisenin son senesinde Suadiye lisesine geçip, oradan mezun olmuştur.

Buraya röportajın linkini vermeyi düşündüm ama röportajı benim yüzümden daha fazla kişinin okuyacak olma düşüncesi bile linki vermeme yetti. Gördüğünüz gibi bu insan artık ne dediğini bilmediği için okunmamalıdır, yazı yazdırılmamalıdır, ne dese "Evet haklısın" denmelidir; çünkü delidir, ne yapsa, ne dese yeridir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder