29 Ocak 2010 Cuma

GALA UNITED

Elano, 3 sene önce 8 milyon Pound'a Manchester City'e transfer oldu. 28 yaşındaki yıldız Ukrayna liginden Brezilya milli takımına seçilen ilk oyuncu oldu ve milli formayı 42 defa giydi. Sene başında Kaka'nın gidişiyle AC Milan'a transferi düşünüldü ama Galatasaray hızlı davrandı.
Jô, 2 sene önce 18 milyon Pound gibi astronomik bir ücret karşılığında Manchester City'e transfer oldu. 22 yaşında olmasına rağmen, 10 defa milli formayı giydi. Ne teadüftür ki milli formayı ilk giyişi Türkiye'ye karşı olmuştu. Pato'yla beraber kendi jenerasyonunun en iyi iki isminden biri olarak gösterildi.
Giovani Dos Santos, hepimizin bildiği adıyla Gio, Barcelona akademisinden çıkmış ve Ronaldinho'nun veliahtı olarak lanse edilmişti. Oynadığı mevkiideki yetenekli oyuncu sayısının fazlalığı ve Messi fenomeni yüzünden, daha fazla şans bulabileceği bir yere, Tottenham'a transfer oldu. Düşüşte olduğu söylenmesine rağmen 2009 CONCACAF turnuvasının MVP'si (en değerli oyuncu) seçildi.
Bu 3 isimden en yaşlısı 28 yaşında. Artık bu 3 isim ülkemizde, Galatasaray forması giyecekler. Umarım bundan sonra, "ülkemizde sadece yaşlı yıldızlara forma giydirebiliriz" klişesi tekrarlanmaz, umarım bütün büyük klüplerimiz böylesine önemli ve kasalarını yormayan transferler yaparlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder